Szanowni Czytelnicy!

W majowym Biuletynie Informacji Kulturalnej wspominamy zmarłego 4 maja Antoniego Słocińskiego – aktora, reżysera, pedagoga teatru, dobrze znanego recytatorom, aktorom amatorom, instruktorom teatralnym. Piszemy również o dziecięcych i młodzieżowych teatrach, które wystąpiły na scenie Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim podczas Konfrontacji Teatr bez granic, które organizuje Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Kierujemy uwagę ku … Czytaj dalej Szanowni Czytelnicy!

Szanowni Czytelnicy!

W majowym Biuletynie Informacji Kulturalnej wspominamy zmarłego 4 maja Antoniego Słocińskiego – aktora, reżysera, pedagoga teatru, dobrze znanego recytatorom, aktorom amatorom, instruktorom teatralnym. Piszemy również o dziecięcych i młodzieżowych teatrach, które wystąpiły na scenie Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim podczas Konfrontacji Teatr bez granic, które organizuje Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Kierujemy uwagę ku twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych. Mówi o niej w rozmowie z nami Anna Szary. Dzielimy się uwagami o wystawie rysunków i obrazów osób niepełnosprawnych prezentowanej w naszej Galerii Spotkań podczas Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Spotkań Studentów Giartino – Ogród Sztuki.

Omawiamy tegoroczny przegląd filmowy Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu.

Zapraszamy na wystawę nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym Konfrontacji Fotofikcje. Zostanie otwarta w Galerii Spotkań 8 czerwca o godz. 17oo.